Anatolian

Anatolian činely

Anatolian

Vznik spoločnosti: 1999

Krajina: Turecko

Výroba: Činely

Anatolian o sebe:

Filozofia Anatolian
Dávame do činelov srdce a dušu, naším poslaním je ponúknuť osobité činely, ktoré Vám umožnia svojim charakterom umocniť štýl hry. Činely ANATOLIAN sú spojivom medzi nami a Vašou kreativitou. Vyrábame špičkové nástroje, ktoré Vám pomôžu zrealizovať Váš sen o dokonalom zvuku - bez kompromisov. Naším cieľom je jediné: vyrábať tie najlepšie činely.

Vývoj
Dlhá a intenzívna práca spolu s kooperáciou so špičkovými bubeníkmi viedla k výrobnému postupu, ktorý je v každom detaile perfektný. Cieľom bolo vyrobiť high-endové činely, ktoré nastolia nový štandard svojim zvukom a variabilitou. Hrdo môžeme povedať, že tento cieľ sme dosiahli.

Kontrola kvality
Každý činel je počas výroby priebežne testovaný a kontrolovaný. Potom je uskladnený, aby „dozrel". Tento „proces dospievania" je veľmi dôležitý pre ustálenie štruktúry zliatiny na molekulárnej báze a pre prvotriedne nástroje je nevyhnutný. Až potom je každý kus dôkladne vyskúšaný a po splnení všetkých zvukových a kvalitatívnych kritérií je prevezený na expedičný sklad. Len takýto činel smie nosiť logo ANATOLIAN.

Zliatina
Používame prvotriednu B20PLUS bronzovú zliatinu, ktorá sa skladá z 80% medi a 20% cínu. Samozrejme je tu ešte malé množstvo špeciálnych prísad, ktoré sú známe len určitým osobám vo firme ANATOLIAN.

Výroba
Všetky činely sa vyrábajú len v našej tureckej dielni. Najprv sa odlievajú „bochníky", ktoré sa v žeravom stave opakovane valcujú rôznými smermi a intenzitou tlaku. Pri tomto procese sa menia fyzikálne vlastnosti zliatiny, ktoré majú potom enormný vpyv na vlastnosti činelov, ako napríklad pružnosť a pevnosť. Potom je vzniknutý bronzový disk starostlivo orezaný na požadovaný tvar. Tu prichádza na rad majster (najväčšia autorita v dielni), aby podstúpil časovo najnáročnejší proces ručného tepania. Vlastný výrobný proces zavŕši majster frézovaním a záverečnými povrchovými úpravami. Starostlivo kontrolovaný výrobný proces kombinovaný s dlhými skúsenosťami činelových majstrov je zárukou prvotriednej kvality činelov ANATOLIAN.

Zobraziť viac