Epiphone

Epiphone

Epiphone

Súčastnosť:
Sídlo firmy: Nashville, Tennessee, USA
Produkcia: Akustické a Elektrické gitary (aj lubovky), Basgitary, Dobro gitary, Banjá, Mandolíny, Púzdra a množstvo príslušenstva pre gitaristov...
Slogan: "Performance is our passion" Výkon je našou vášňou

Epiphone je súčasťou Gibson Corporation. Z dôvodu súžitia s Gibsonom, je veľa Epiphone gitár dizajnovo založených na drahších modeloch od Gibson, ale samozrejme za nižšiu predajnú cenu. Napriek tomuto všetkému Epiphone stále udržuje svoju vlastnú líniu modelov gitár a basgitár s klenutou vrchnou doskou.

História:
Výrobca gitár a basgitár - spoločnosť Epiphone, bola založená roku pána 1873 v Turecku a zakladateľ bol grék Anastasios Stathopoulos. V tej dobe vyrábali mandolíny, husle a citary. Svoju spoločnosť Stathopoulos presťahoval v roku 1903 do USA, kde ju po jeho smrti v roku 1915 prevzal jeho syn Epaminondas.

Pretože Epiphone bol Gibsonov konkurent a hlavne v oblasti lubových gitár a krízová povojnová situácia Epiphone oslabila. Gibson neváhal a Epiphone kúpil.
Presnejšie povedané bola v roku 1957 firma Epiphone kúpená firmou Chicago Music Company, ktorú ale vlastnila firma Gibson Guitar Corporation.

Názov "Epiphone" je kombinácia Epaminondas Stathopoulos' prezývka "Epi" a "phone" (z Grečštiny phon-, "zvuk"/"hlas").

Zobraziť viac