Evans

ev-logos.jpg

Evans

Domovská stránka: www.evans.com
Krajina pôvodu: USA
Rok vzniku: 1956
Produkty: blany, bicie príslušenstvo
Firemná história:
Firma Evans Drumhead je celosvetovo preslávená najmä vďaka výrobe blán na bicie nástroje. Ich ďalšia produkcia smeruje k príslušenstvu pre bubeníkov ako sú tlmiče, cvičné pady a pod. V súčasnej dobre Evans Drumheads spadá pod D´Addario & Company inc.
Chick Evans v roku 1956 prišiel s ideou použitia syntetických blán, čo raz a navždy zmenilo svet bicích nástrojov. Bola to zrejme najdôležitejšia udalosť v bubeníckom svete, a aj preto možno Evans považovať za najdôležitejšie firmy v tomto odbore. Práve tento vynález ich natrvalo presadil na vrcholnú pozíciu výrobcov blán.
Fakt, že produkty Evans patria medzi tie najžiadanejšie na trhu, predchádzalo veľa zmien. Najzásadnejšia zmena prišla v roku 1995, kedy spoločnosť odkúpila firma D´Addario. Na tento podnet nasledoval presun z Kansasu do New Yorku, kde firma dodnes sídli. S presťahovaním firmy súviseli nové investície a možnosti, ktoré napomáhali rozvíjať výrobu. Vďaka týmto zmenám a snaženiu si blany Evans prerazili cestu do hudobného sveta.

 

Zobraziť viac