Hohner

hohner-logo-red-gray-quer.jpgHohner zóna

Hohner

Domovská stránka: www.hohnerusa.com
Krajina pôvodu: Nemecko
Rok vzniku: 1857
Produkty:  harmoniky, akordeóny, flauty, gitary, basgitary, banja, príslušenstvo a iné
Firemná história:

Zakladateľom tejto juhonemeckej spoločnosti je Matthias Hohner. Založil ju už v roku 1857.
Základom produkcie tejto firmy sú harmoniky, akordeóny a melodiky. Počas svojho vyše stopäťdesiat ročného pôsobenia sa produkcia Hohner výrazne rozšírila. Dnes v portfóliu tejto spoločnosti môžeme nájsť aj zobcové flauty, kazoo, akustické aj elektrické gitary a basgitary, banja, mandolíny, Resonator, ukulele a rozličné obaly a stojany.
Firma ročne vyprodukuje milióny harmoník, po ktorých siahajú profesionáli aj amatéri. Konkurenčné firmy sa v podstate riadia štandardmi, ktoré stanovuje táto spoločnosť.
Vďaka týmto faktom možno o firme Hohner povedať, že patrí medzi tých najvynaliezavejších a najzásadnejších výrobcov v tomto odbore.
Nemenej dôležitú súčasť výroby Hohner tvoria aj mnohé iné hudobné nástroje, ako sú na príklad akordeóny, ktoré patria medzi tie najlepšie na svete. V 70. rokoch začali vyrábať aj gitary, el. gitary či bassgitary, ktoré nájdete v štúdiách a taktiež v rukách profesionálov. Veľmi populárnymi sa stali elektromechanické klávesové nástroje ako : Pianet, Guitaret, Basset, Clavinet a Cemballet, ktoré Hohner vyrábal v 60. a 70. rokoch.
Skutočnosť, že táto firma bola a je spätá s so slávnymi menami hudobného sveta ako sú : John Lenon, Johny Cash, Terry Mc Millan... len potvrdzuje, že Hohner patrí medzi svetovú špičku vo výrobe hudobných nástrojov.

 

Zobraziť viac