Marshall

Marshall logo

Marshall

Domovská stránka: www.marshallamps.com
Krajina pôvodu: Veľká Británia
Rok vzniku: 1960
Produkty: Kombá, efekty, reproduktory, ovládače, zosiľňovače a iné
Firemná história:
Marshall Amplification sa do histórie gitarového a bassgitarového zvuku zapísal takou mierou ako máloktorá iná spoločnosť na svete. Vďaka neopakovateľnému zvuku sa so značkou Marshall spája nekonečný zoznam zvučných mien z hudobnej brandže.
Zakladateľ, Jim Marshall začal ako predajca v hudobninách, ktoré boli navyše zamerané kôr na bicie. Na gitarové produkty sa preorientoval až na podnet miestnych muzikantov ako Ritchie Blackmoor alebo Pete Townshend. V tej dobe veľmi obľúbené a taktiež veľmi drahé americké aparáty Fender priviedli Marshalla k myšlienke vyrábať vlastné aparáty. Začal práve s pokusmi o kópie spomínaných Fenderov.
Šesť prototypov predchádzalo modelu, ktorý mal ten typický „Marshall sound" a na trh sa dostal pod označením JTM 45. Počas nasledujúcich rokov pribúdali nielen nové modely ale rovnako s nimi narastal aj záujem a hudobníci, ktorý používali aparáty Marshal. Tak na príklad: Erica Clapton, Jimi Hendrix, Eddie Van Halen, Randy Rhoads, Zakk Wylde, Kerry King, Jeff Hanneman, Yngwie Malmsteen, Dave Murray, Angus Young či Slash.
Krátky zoznam týchto mien hudobného sveta hovorí za všetko a teda bez pochýb môžme povedať, že Marshall patrí medzi špičku výrobcov aparátov na svete.

Zobraziť viac