Rico

RICO

Už 75 rokov je značka RICO záruka kvality plátkov pre saxofóny a klarinety.

História:
Značka Rico bola založená vo Francúzsku v roku 1928, kedy Joseph Rico poslal prvú zásielku 350 kilogramov slamy trstiny do Ameriky svojmu synovcovi, klarinetista z Walt Disney Studia, ktorý vtedy v LA márne zháňal kvalitnú surovinu na výrobu plátkov. Plátky Rico sú navrhnuté a vyrábané tak, aby ich hudobníci mohli používať podľa svojich vlastných predstáv hrania. Vyrábané sú z najkvalitnejších druhov trstiny, ktorá získala mnohoročným šľachtením úplne ideálne parametre pre výrobu plátkov. 

Výroba plátkov:
Každá trstina má svoj špecifický charakter a pre jej pestovanie platia prísne pravidlá, určujúce napríklad kvalitu pôdy, vlhkosť vzduchu, výdatné slnko a vietor, ktorý trstinu oživuje. Z tejto suroviny sa pomocou špičkovej technológie a v prostredí s regulovanou vlhkosťou vyrába plátky pre saxofóny a klarinety. Trstina sa pestuje na vybraných lokalitách na trstinových poliach vo Francúzsku a Argentíne z odnoží po celé dva roky. Aj keď v prvom roku získa potrebnú veľkosť a priemer stonky, až na konci druhého roka získa trstina typickú robustnosť a silu a je pripravená na žatvu. Zväzuje sa do zväzkov a následne rozrezáva na polotovar, suší sa na slnku a na ďalšie dva roky je uložená v klimaticky chránených skladoch, kde polotovar pre výrobu plátkov v stabilnom vetranom prostredí dozrieva. Potom nastáva jeho finálne spracovanie na poloautomatických linkách, kde prebieha technologický proces výroby od rezu až po jemné kosenia do výsledného tvaru a línie plátku. Celý proces výroby zároveň sprevádza niekoľkoúrovňová kontrola kvality.

Referencie:
So značkou Rico sú spojení najlepších svetoví klarinetisti a saxofonisti napr. Jessica Phillips, Jerry Bergonzi, Chris Potter, Benny Golson, Ernie Watts, Bob Sheppard, Walter Boeykens, Seiji Yokokawa, Philippe Geiss.

 

0 €
1000 €
Rozšírený filter
Skladová dostupnosť